Kurumsal Danışmanlık

İnsula Psikoloji olarak insana ve insana ait olana duyduğumuz merakla edindiğimiz bilgilerle bireyi, aileyi ve toplumu güçlendirmek amacıyla çalışıyoruz. Günümüzde yaşam koşullarının giderek zorlaşması bireyleri daha çok çalışmaya zorladığını görüyoruz. Yapılan son araştırmalara göre Türkiye’de işçilerin %82’si 40 saatin üzerinde çalışmaktadır. Bu demek oluyor ki insanlar uykunun dışında geçirdiği zamanın büyük bir dilimini iş yerlerinde geçiriyorlar. Bu tablo karşısında iş seçimlerinin, iş yeri ortamlarının, iş ilişkilerinin insanın yaşamı üzerinde büyük önem taşıdığını ve bu alanında güçlenmesi gerektiğini düşünüyoruz.

“Mutlu Çalışan, Mutlu İşveren” sloganıyla çıktığımız bu yolda performans değerlendirme ve işe alım süreçlerinde objektif ölçme ve değerlendirme materyallerimizden yararlanıyoruz. Kurumun beklentileri ve görev tanımına göre pozisyona en uygun kişinin kısa zamanda belirlenmesi ve sürdürülebilir yüksek performansı amaçlıyoruz. 

Kurumsal psikolojik danışmanlık alanında hizmet veren uzmanlarımız endüstriyel psikoloji, klinik psikoloji ve insan kaynakları yönetimi gibi konuları ortak bir zeminde birleştiren alanında kendisini sürekli yenileyen bir anlayışa sahiptir. Bu hizmet, iş ortamının huzurunu ve verimliliğini bozan her türlü davranışsal ve duygusal sorunlara çözüm getirme konusunda etkili bir hizmettir. Şirket çalışanları arasındaki işbirliği ve uyumun iş verimine etkisi tartışılmazdır. Sağlıklı iletişim kurma becerileri, sağlıklı bir özgüven geliştirme, sorumluluk alabilme ve lider olabilme, yeniliklere uyum sağlayabilme, doğru satış ve pazarlama tekniklerine hakim olma, kişisel ilişkileri yönetebilme gibi pek çok amaca da hizmet etmektedir.

Ayrıca yönetici ile çalışan arasındaki ilişkiyi geliştirme, çalışan ile müşteri arasındaki diyaloğun kalitesini arttırma, kurum içi dinamikleri güçlendirme konularında çalışmalar yapmaktayız.

Pozisyona uygun personel ya da kişiye uygun pozisyon seçimi yapmak, çalışanın potansiyellerini hem bireysel hem de kurumsal başarıya çevirerek işyerinizin verimliliğini artırmak istiyorsanız, kurumsal danışmanlık kapsamında İnsula Psikoloji ile çözüm ortağı olabilirsiniz.